Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
19 SIERPNIA KIBICUJEMU PIOTROWI PAZIŃSKIEMU

Udostępnij:

Olimpijski turniej taekwondo zostanie rozegrany w Rio w dniach 17-20 sierpnia, Piotr Paziński walczący w kategorii do 80 kg o olimpijskie laury będzie walczył 19 sierpnia.

1 — kopia

Przypomnijmy, że w każdej z czterech kategorii wagowych wśród mężczyzn i wśród kobiet na olimpijskich matach spotyka się szesnastu zawodników. Ci zawodnicy to elita taekwondo bo tylko tacy są w stanie zagwarantować udział w Igrzyskach olimpijskich zajmując czołowe miejsca w rankingu światowym lub zdobywając kwalifikację w turniejach kontynentalnych – tak jak Paziński.

2 — kopia

Wysoką gotowość Piotr potwierdza w wywiadzie dla portalu 5kółek.pl j „…jestem gotowy na wszystkich”. Ta gotowość to efekt świetnej formy, Piotr w tym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy i właciwie z każdego turnieju Pucharu Świata wracał z medalem jak choćby ze srebrem z Greece Open, które było ostatnim startem przed Igrzyskami.

4 — kopia

Ostatni miesiąc przygotowań Piotr Paziński intensywnie trenował pod okiem trenera Tomasza Pyciarza najpierw na obozie w COS OPO Zakopane, gdzie ciężkie treningi na sali przeplatane były wyjściami w Tatry co jest ważnym elementem przygotowania kondycyjnego. Następnym etapem było tygodniowe zgrupowanie w Manchesterze, które dało możliwość ćwiczenia z najlepszymi zawodnikami z Wielkiej Brytanii. Kolejnym etapem było zgrupowanie w COS OPO Wałcz. Ostatnie dni przed wyjazdem spędzone w Warszawie to szlifowanie różnych wariantów taktycznych wraz ekipą sparingową, a 9 sierpnia uroczyste zaprzysiężenie w Polskim Komitecie Olimpijskim i zaraz po nim podróż do Rio de Janeiro. Kilkudniowa aklimatyzacja do „tropikalnej zimy” panującej w Rio to czas na „naładowanie akumulatorów” i przygotowanie się z trenerem Tomaszem Pyciarzem do tego najważniejszego dnia.

7 — kopia

Polska reprezentacja taekwondo olimpijskiego na Igrzyskach w Rio de Janeiro to:

Artur Chmielarz – Prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego (kierownik ekipy)

Piotr Paziński – AZS AWF Warszawa kat. -80 kg

Tomasz Pyciarz – trener

Karol Robak – AZS OŚ Poznań

Waldemar Łakomy – trener

Na igrzyskach w Rio wystartuje również drugi polski reprezentant Karol Robak kat -68 kg jego walkę będziemy mogli zobaczyć 18 sierpnia.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności