Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
PAZIŃSKI PIĄTY NA IGRZYSKACH W RIO

Udostępnij:

W niezwykle silnie obstawionym turnieju olimpijskim turnieju taekwondo w każdej kategorii wagowej spotkało się szesnastu najlepszych zawodników na Świecie. Piotr Paziński walczący w kategorii do 80 kg nie miał łatwego zadania, ale pokazał w wielkim stylu jak walczyć z najlepszymi.

1 — kopia

W pierwszej eliminacyjnej walce Paziński spotkał się na oktagonalnej macie z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej Cheickiem Sallah Junior Cisse. Walka ta zakończyła się po regulaminowych trzech rundach wynikiem 8:2 dla Cisse, który jest obecnym mistrzem kontynentu afrykańskiego i jak się niebawem miało również okazać złotym medalistą Igrzysk w Rio.

Link do walki eliminacyjnej

http://sport.tvp.pl/rio/26615198/taekwondo-pazinski-bez-awansu-do-cwiercfinalu

I to właśnie doskonała dyspozycja Cisse dała naszemu reprezentantowi możliwość walki w repasażach. Przeciwnikiem Piotrka w repasażowej walce okazał się Niemiec Tahir Gulec – medalista Mistrzostw Świata. Wygrana w walce z Tahirem Gulecem zapewniała Pazińskiemu możliwość walki o brązowy medal olimpijski. W tym roku Piotr już raz pokonał Tariha Guleca podczas Mistrzostw Europy, jednak w pierwszych dwóch rundach Niemcowi udało się wypracować czteropunktową przewagę. W decydującej trzeciej rundzie tej walki Piotr doprowadził do wyrównania i rozstrzygająca o wyniku okazała się czwarta – dodatkowa runda o tzw. złoty punkt. Piotr jako pierwszy zadał skuteczne kopnięcie i pokonał tym samym Niemca. 

Link do walki zapewniającej możliwość walki o brązowy medal

http://sport.tvp.pl/rio/26620082/pazinski-wygral-repasaz-polak-powalczy-o-braz

W walce o brąz Piotrowi Pazińskiemu przyszło walczyć z reprezentantem Azerbejdżanu – Miladem Beigi Harcheganim z pochodzenia Irańczykiem. Ta walka zakończyła się zwycięstwem reprezentanta Azerbejdżanu, a Piotr Paziński zajął ostatecznie na Igrzyskach olimpijskich piąte miejsce.

Link do walki o brązowy medal

http://sport.tvp.pl/rio/26621915/taekwondo-pazinski-piaty-w-kat-80-kg

Mimo braku medalu ten wynik jest bezprecedensowy w historii polskiego taekwondo olimpijskiego.

Żaden polski reprezentant w zmaganiach olimpijskich nie doszedł tak daleko i tak wiele nie dokonał. Transmisje z walk Piotra Pazińskiego mogliśmy oglądać na antenie TVP 1 dzieląc czas antenowy studia olimpijskiego z takimi dyscyplinami jak piłka ręczna, pięciobój nowoczesny, czy lekkoatletyka, a żywiołowe komentarze redaktora Ryszarda Łabędzia porwały serca widzów oglądających walki Piotra.

Nie zabrakło też naszego lokalnego akcentu i podczas przedstawiania Piotra na antenie TVP 1 red Ryszard Łabędź podkreślił, że Paziński jest nauczycielem w Babicach Starych gdzie rozwija dziecięcą sekcję taekwondo.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności