Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
30 DNI DO STARTU 5. PÓŁMARATONU IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

Udostępnij:

Do startu 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego zostało już tylko 30 dni. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Ostatnia edycja biegu była rekordowa pod względem frekwencji. Padł też nowy rekord trasy. W tym roku organizatorzy liczą na poprawienie tych wyników.

23 sierpnia br. odbędzie się już piąta edycja biegu, którego celem jest upamiętnienie sylwetki wielkiego człowieka oraz sportowca Janusza Kusocińskiego, jak również popularyzacja i promocja sportu na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Janusz Kusociński to polski lekkoatleta i złoty medalista olimpijski z Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 000 m oraz srebrny medalista pierwszych mistrzostw Europy (1934 r.) na dystansie 5000 m. Półmaraton został nazwany jego imieniem, ponieważ Kusociński przez wiele lat mieszkał na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Malownicza i szybka trasa oraz świetna organizacja

Trasa półmaratonu przebiega przez malownicze tereny gmin Powiatu Warszawskiego Zachodniego: Błonie, Leszno, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Start półmaratonu zlokalizowany jest w Błoniu, a meta w Borzęcinie Dużym, jedynie 12 kilometrów od granicy Warszawy. Rywalizacja odbędzie się na nawierzchni asfaltowej, płaskiej bez podbiegów, po drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Trasa posiada atest PZLA i jest uznawana za jedną z najszybszych tras półmaratońskich w Polsce.

Polmaraton_Kusocinskiego_Trasa_1

Markowe koszulki New Balance dla wszystkich uczestników biegu

Tegoroczna edycja półmaratonu przyciągnęła wielu znaczących Sponsorów oraz Partnerów i Patronów Medialnych. Nowością i niewątpliwą atrakcją dla uczestników biegu będzie wysokiej jakości koszulka techniczna marki New Balance, która znajdzie się w każdym pakiecie startowym. Marka New Balance jako Partner półmaratonu, zapewni także szereg atrakcyjnych nagród pieniężnych i rzeczowych dla najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach. Wśród Patronów Medialnych biegu znalazły się m.in. TVP Warszawa, Radio Eska, Radio Wawa, Super Express.

Rejestracji do 5. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego można dokonać na stronie www.polmaraton.pwz.pl.

Anita Chabrowska

a.chabrowska@muvment.pl

kom.: 505 451 541

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności