Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
52 LOT POŁUDNIOWO-ZACHODNIEJ POLSKI – RELACJA

Udostępnij:

Na początku lipca na krakowskim lotnisku Pobiednik rozegrano 52 Lot Południowo-Zachodniej Polski. Tradycyjnie przed zawodami Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego zaplanowała dwa dni treningu Samolotowej Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów. Poza kadrowiczami kilkunastu zawodników postanowiło latać pod okiem koordynatora sportowego i route planner’a. Na trening zaplanowano trasę treningową i serię 20 lądowań dla każdego kadrowicza.

 1

Jakub Klęczar podczas treningu lądowań. fot. Mateusz Kuchtyk

2

W piątek 4 lipca Prezes Aeroklubu Krakowskiego  otworzył 52. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, warto zaznaczyć, że w tym roku przypada rocznica 85-lecia istnienia tej prestiżowej imprezy samolotowej. Śmiało można stwierdzić, iż prawdopodobnie jest to najstarsza na Świecie tego typu impreza. Plan na piątek udało się zrealizować w całości, rozegrano trasę i każdy oddał po 4 lądowania – 2 normalne, 2 z nad bramki. Jakub Klęczar z Aeroklubu Warszawskiego wylądował 4 razy na zerowej linii uzyskując tym samym zero punktów karnych i tym samym wygrał konkurencję lądowań. Ostatniego dnia zawodów pogoda dopisała i pozwoliła na rozegranie drugiej konkurencji, po której nastąpiło udekorowanie zwycięzców.

 3

Podium 52. Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki: 1. Bolesław Radomski (nagrodę odebrał w imieniu Bolka – Krzysztof Wieczorek), 2. Marcin Skalik 3. Michał Wieczorek. fot. Tomasz Buszewski

4

W 52 Locie Południo-Zachodniej Polski Jakub Klęczar wygrał konkurencję lądowań oraz zajął w ogólnej klasyfikacji 12 miejsce. Kolejne zawody odbędą się w Inowrocławiu i będą to Rajdowe Mistrzostwa Polski, które są najważnieszymi zawodami w ciągu całego sezonu lotniczego i ostatnim sprawdzianem załóg przed Rajdowymi Mistrzostwami Świata w Toruniu.

5

Z lotniczym pozdrowieniem

Jakub Klęczar – babicki stypendysta sportowy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności