Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RAJD ROWEROWY GMINY STARE BABICE – RELACJA

Udostępnij:

Jak co roku, wraz z rozpoczęciem lata odbył się Rajd Rowerowy organizowany przez Towarzystwo Cyklistów Gminy Stare Babice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice.

GALERIA ZDJĘĆ – KAMIL MALINOWSKI

28 czerwca rowerzyści wystartowali z dwóch miejsc: z Placu Chopina w Borzęcinie Dużym i z Rynku w Starych Babicach. Wszyscy spotkali się przed kościołem w Lipkowie, by utworzyć blisko 140-osobowy peleton. Uczestnicy rajdu przejechali ok. 30 km głównie trasami leśnymi.

Meta znajdowała się na Placu Chopina, gdzie na rowerzystów czekało ognisko z kiełbaskami. Ci, którym nie poszczęściło się na trasie, mogli naprawić bezpłatnie rowery w serwisie przygotowanym przez sklep rowerowy „Turysta” z Zielonek.

Największą atrakcję rajdu, oprócz sportowych emocji, stanowiła loteria fantowa. Trzema głównymi nagrodami były rowery ufundowane przez: Starostę Warszawskiego Zachodniego, Wójta Gminy Stare Babice i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach. Zwycięzcami loterii zostali: Martyna Gondek, Hubert Kowszun i Antoni Łuczak.

Martynka po raz pierwszy samodzielnie pokonała trasę rajdu – wcześniej uczestniczyła w imprezie, jadąc na jednym rowerze z mamą. – Na pewno weźmiemy udział także w następnych edycjach – powiedziała Pani Beata Gondek, mama Martynki. – Bardzo podoba nam się idea tego rajdu, to świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół!

– Uczestniczę w tej imprezie od samego początku – dodał zwycięzca drugiego roweru, Hubert Kowszun. – Zachęcam do udziału wszystkich, którzy z nami jeszcze nie jechali. Trasa jest bardzo ciekawa, a w dodatku można wygrać wspaniałe nagrody. Mojej rodzinie udało się to kilka razy, mamy ogromne szczęście!

Organizator rajdu, Pan Radny Tadeusz Wiśniewski powiedział: – Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy ufundowali nagrody, a zwłaszcza Panu Staroście Janowi Żychlińskiemu, Wójtowi Krzysztofowi Turkowi i Kierownikowi GOPS Alicji Napurce. Szczególne podziękowania pragnę przekazać także Druhom z OSP Borzęcin Duży, Przedstawicielom Policji i Straży Gminnej za zabezpieczenie imprezy.

Kamil Malinowki, Karolina Gwarek

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności