Sekundy
Szukaj
BADWATER WG PATRYCJI BEREZNOWSKIEJ

Udostępnij:

Patrycja Bereznowska to polska lekkoatletka uprawiająca biegi długodystansowe, Mistrzyni Świata w biegu 24-godzinnym, Rekordzistka Świata w biegu 48-godzinnym, zwyciężczyni i rekordzistka słynnego 246-kilometrowego biegu Spartathlon z Aten to Maratonu. W lipcu 2019 Patrycja wygrała jeden z najtrudniejszych biegów Świata! Morderczy BADWATER ULTRAMARATHON w Dolinie Śmierci!                   GALERIA SPOTKANIA

fot: Aneta Mikulska „Patrzę Kadrami”

Udało nam się zaprosić Patrycję Bereznowską do Starych Babic, gdzie opowiedziała nam o tym niesamowitym biegu, wspomniała te dobre jak i te cięższe chwile związane z trasą.

Warto zaznaczyć, że Patrycja pobiegła pomagając zebrać fundusze Stowarzyszeniu „Aktywnie Przeciwko Depresji” na walkę z tą chorobą. Tak jak biegu nie da się ukończyć samodzielnie, tak w walce z depresją musimy liczyć na pomoc innych. Spotkanie z utytułowaną ultramaratonką poprowadzili Radomił Maślak i Anna Goncerzewicz.

Zawodnicy Badwater rywalizują w temperaturze przekraczającej 50 stopni Celsjusza. A żeby było jeszcze trudniej – startują z najniższego punktu Stanów Zjednoczonych (88 m.), a finiszują na wysokości 2500, u podnóża Mount Whitney – najwyższego szczytu kontynentalnych Stanów Zjednoczonych.

To pierwszy raz, kiedy Polka wzięła udział w tym biegu, dotychczas reprezentowali nas tylko mężczyźni. Fenomenalny debiut! PIERWSZE MIEJSCE I REKORD! Patrycja ukończyła trasę ultramaratonu, która liczy 217 km w 24 godziny, 13 minut i 24 sekundy! Ustanowiła nowy REKORD (w kategorii Kobiet). Poprawiła poprzedni o ponad 1,5 godziny! 1 MIEJSCE w kategorii Kobiet, 2 MIEJSCE w kategorii Open, przegrała tylko z jednym mężczyzną – Japończykiem Yoshihiko Ishikawą, który również pobił rekord trasy, 21:33.01.