Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
ZAPRASZAMY NA PUCHAR MAZOWSZA W GIMNASTYCE ARTYSTYCZNEJ

Udostępnij:

W sobotę i niedzielę (30 listopada – 1 grudnia) w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Babice odbędzie się VI Otwarty Puchar Mazowsza w Gimnastyce Artystycznej „Mazovia Cup”. Uroczyste otwarcie w sobotę 30 listopada o godz. 13:45.
Organizatorem zawodów jest RG Legia Warszawa, największy w Polsce klub gimnastyki artystycznej.

Rywalizować będzie ponad 250 gimnastyczek z Polski i 11 innych krajów (Białoruś, Hiszpania, Holandia, Kanada, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Wśród juniorek i seniorek, które zobaczymy na Mazovia Cup, są uczestniczki i finalistki Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata Juniorek, Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Panamerykańskich.
Zaproszenie na zawody przyjęły wyjątkowe osoby. Gościem Specjalnym Mazovia Cup będzie Pani dr Elżbieta Zienkowicz. Niezwykła postać w całej historii polskiej gimnastyki artystycznej. Zdobywczyni złotego medalu na pierwszych Mistrzostwach Polski w gimnastyce artystycznej rozegranych w roku 1955. Założycielka pierwszego w Polsce sportowego klubu gimnastyki artystycznej na AWF, wychowawczyni wielu pokoleń gimnastyczek, pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych osób na świecie, które w roku 1970 otrzymały tytuł międzynarodowego sędziego FIG. Gościem Specjalnym będzie także Natalia Kulig, do niedawna zawodniczka kadry narodowej. Podczas Mazovia Gala Show na zakończenie zawodów ze specjalnym pokazem wystąpi jedna z najlepszych obecnie młodych gimnastyczek na świecie, medalistka Mistrzostw Świata – Alina Harnasko z Białorusi.

RG Legia

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności