Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Czysta radość z rywalizacji w kosmicznej scenerii

Udostępnij:

To kwintesencja blackmintonowego turnieju, który w pełnej krasie zaprezentował się w Hali Sportowej GOSiR Stare Babice, gdzie w sobotę 10 grudnia 2022 zorganizowano „4.Babicki Blackminton®OPEN 2022”, czyli Otwarte mistrzostwa Polski w blackmintonie.

Turnieje blackmintona to unikatowe rozgrywki, które od 2012 r. jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce,
a od czterech lat w Starych Babicach.  

Po zmroku, gdy w całej hali wygaszono oświetlenie, zawodnicy z kilku klubów w Polsce oraz reprezentanci z Czech, walczyli w ciemności o zwycięstwo, grając świecącymi  speederami (rodzaj specjalnej lotki). Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV.

Zawodnicy walczyli o tytuły Mistrzów Polski w Blackmintonie  w grach pojedynczych i podwójnych w kilku kategoriach wiekowych, zgodnie z zasadami ICO.  Sposób rozgrywek jest zmodyfikowany poprzez wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa dramaturgię oraz widowiskowość całej imprezy. Każdy set trwa 4 minuty, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji w 2 kategoriach deblowych, a potem rywalizowano w kategoriach singlowych.

Najwyższe miejsca na podium w kategoriach deblowych wywalczyli: w deblu open – Gawlak Piotr  (Gorlice-POL)/Wołczyk Adrian (Bytom-POL);  w deblu mix – Urbanik Marta (Szczecin- POL)/Wilkosz Wojciech (Brzeszcze-POL).

W rozrywkach siglowych ze złotego medalu w poszczególnych kategoriach wiekowych cieszyli się: Marta Urbanik – (Szczecin-POL) – kat. Women; Mateusz Faska (Skawina-POL)– kat. Open; Gawlak Piotr (Gorlice-POL) – kat. O40Male. Niesamowite emocje towarzyszyły rywalizacji graczy w kategoriach juniorskich, bowiem dla wielu nich był to debiut w oficjalnym turnieju. Po wielu zaciętych pojedynkach złote medale odebrali: Kochana Piotr (Skawina-POL)- kat. Juniors U18boys; Sonik Oskar (Skawina-POL) – kat. Juniors U14open;  Adamski Mateusz (Święcice-POL) – kat. Juniors U12open.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubu PACROSS Lipków, trenujący w Koczargach Starych i na kortach tenisowych Warszawianka. Z kompletem medali rywalizację zakończyli juniorzy startujący w kategorii do 12 lat: złoto – Adamski Mateusz (Święcice), srebro – Grabowski Wiktor (Koczargi Stare); brąz – Kujawa Piotr (Mariew). Dorośli gracze z klubu PACROSS do tych zdobyczy dołożyli kolejne trzy: srebro – Maliszewski Rafał (Konstancin Jeziorna) – w kat. O40Male i Pałkiewicz Hubert (Warszawa) – w kat. Debel Open oraz Całka Robert (Warszawa) – w kat. Open.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do Mistrzostw Świata, które zaplanowane są pod koniec czerwca 2023 roku w czeskim Brnie.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Przede wszystkim należą się one grupie wolontariuszy, którzy dzielnie pomagali nam w przygotowaniu i prowadzeniu rozgrywek.  Dziękujemy również przedstawicielom Złota Chochla Catering za dostarczenie niezwykle smacznych dań i przekąsek. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie udzielone nam ze strony GOSiR Stare Babice- współorganizatora i gospodarza obiektu.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

Komplet wyników z turnieju dostępny tutaj.

Lidia Bomirska

Filmy i zdjęcia- Magda Wiktorska, Andrzej Tracz

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności