Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
GMINNI STYPENDYŚCI – ZOFIA WYCZOŁEK

Udostępnij:

Mamy przyjemność przedstawienia kilku informacji dotyczących zmagań sportowych
Zofii Wyczołek trenującej pięciobój nowoczesny.

Zosia od 5 roku życia trenuje pływanie. Uzyskiwała bardzo dobre rezultaty, szukała jednak nowych wyzwań w wyniku czego podjęła decyzję o trenowaniu pięcioboju nowoczesnego. Pod okiem świetnych trenerów z Klubu UKS – G8 Bielany Warszawa, zaczęła doskonalić poza pływaniem dodatkowo bieganie, strzelanie i szermierkę. Równolegle w ramach wolnego czasu trenowała jazdę konną.
Obecnie Zosia dostała się do pierwszej klasy LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie, gdzie pod okiem wybitnych trenerów, będąc w klasie sportowej o profilu pięciobój nowoczesny, trenuje codziennie z czołowymi zawodniczkami z polskiego pięcioboju nowoczesnego juniorów młodszych.
W wielu zawodach Zosia reprezentuje Mazowsze, ponadto uczestniczy w zgrupowaniach reprezentacji Polski i reprezentuje już nasz kraj. 

Upór Zosi i bardzo ciężka praca (treningi rozpoczynają się często od godz. 6 rano, przeplatane nauką trwają nawet do godz. 19 tej) pozwalają (pomimo młodego wieku
– aktualnie 15 lat) osiągać wysokie rezultaty w kategorii juniorów młodszych (do 17 lat)
w trójboju nowoczesnym (m.in. 1 miejsce w Pucharze Polski w Pasymie w 2021r.,
czy 2 miejsce w Pucharze Polski w Warszawie w 2022r
.). Szczególnie cennym doświadczeniem w ostatnim czasie (21-23.10.2022r.) był udział w międzynarodowym turnieju Nadzieje Olimpijskie U17 w Spale (oprócz Polski uczestniczyli reprezentanci m.in. Austrii, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Hiszpanii, Słowacji), gdzie w klasyfikacji generalnej w trójboju Zosia zajęła indywidualnie 5 miejsce, a jednocześnie była 2 z Polek!
W kategorii drużynowej zajęła w ww. zawodach 2 miejsce i stanęła na podium

w kategorii drużynowej J (razem z dwoma koleżankami).

Również jesienią, tj. 20.09.2022r. Zosia osiągnęła 2 miejsce indywidualnie na 1500m dziewcząt (rocznik 2006+) w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych,
a 26.09.2022r. razem z koleżankami w sztafecie 10*1000m kobiet (szkoły średnie) zajęła 1 miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany (również w biegach przełajowych).
Kończąc zmagania 10.10. br. uczestnicząc w zawodach w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (licea) na dystansie 1500m w biegach przełajowych, na 104 startujące zawodniczki zajęła indywidualnie 2 miejsce J.

To był wyjątkowo trudny rok ze względu na ograniczenia covidowe, które uniemożliwiały okresowo udział w treningach, jednak na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Zosia startując w 4 na 5 zawodach rangi Pucharu Polski zajęła indywidualnie wysokie 3 miejsce
w Polsce w kwalifikacji do XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie Juniorów Mł/ trój/ bój kobiet, przegrywając z osobą na drugim miejscu jedynie o 9 pkt.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kibicowania Zosi w jej sportowych zmaganiach o terminach i miejscu transmisji on-line informuje na swojej stronie Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego.

Link do transmisji ze zdjęciami na podium w Spale (Nadzieje Olimpijskie U17)

Hanna Jakubowska ze srebrem indywidualnym, podium dla drużyn kobiet U17 i mężczyzn U19 | PZPNow (pentathlon.org.pl)              

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności