Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
DOBRA ZABAWA Z CROSSMINTONEM – DZIEŃ BABIC

Udostępnij:

 

 

Podczas Dnia Babic 2022 w strefie crossmintona zorganizowanej przez klub PACross Lipków i GOSiR Stare Babice wszyscy odwiedzający mieli okazję na różne sposoby odkryć walory sportu, który jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż  opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów.  Crossminton idealnie pasował do piknikowej atmosfery panującej na Polanie Dwóch Stawów.

Dla najmłodszych przygotowano pamiątkowe medale, które można było zdobyć w crossmintonowych konkursach. Ochotników do rywalizacji było wielu – rozdano ponad 100 pamiątkowych medali!

Dorośli chętnie korzystali z rozstawionych boisk do gry oraz wsparcia oferowanego przez instruktorów. Crossminton łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu. Wywodzi się z gry wymyślonej 20 lat temu w Niemczech i zarejestrowanej pod zastrzeżoną nazwą Speedminton®.

Dzięki odpowiedniej budowie specjalna lotka – SPEEDER® charakteryzuje się wysoką stabilnością na wietrze,  a odpowiednio skonstruowane lekkie rakiety z silnym naciągiem nadają jej prędkość do 290km/h.

Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności, przy zastosowaniu świecących speederów. Wielką zaletą crossmintona jest pełna mobilność  i uniwersalność terenowa.
Nie potrzeba siatki, słupków, specjalnej infrastruktury.
Grać można gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu.
Pole gry da się  wyznaczyć niemal w każdym miejscu i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie lub plaży.

W naszym powiecie od 2016 roku działa Polska Akademia Crossmintona PACross, która organizuje zawody oraz zajęcia dla mieszkańców. W lipcu, na Mistrzostwach Świata
w Zagrzebiu, zawodniczka PACross, Lidia Bomirska zdobyła srebrny medal startując
w kategorii kobiet powyżej 60 lat.
Pani Lidia jest od ponad 10 lat pasjonatką crossmintona. Wprowadziła ten sport Polski
w 2010 roku i cały czas go popularyzuje. Jest prezesem Polskiej Federacji Crossmintona, była założycielem i  do 2019 roku członkiem Zarządu ICO (International Crossminton Organisation), a od 4 lat współpracuje z GOSiR Stare Babice propagując lokalnie nowy, niezwykle dynamiczny sport.

Po aktualne informacje zapraszamy na Facebook-Fanpage @Crossminton Stare Babice.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności