Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
DZIENNO-NOCNY CROSSMINTONOWY MARATON W STARYCH BABICACH

Udostępnij:

Unikatowe wydarzenie sportowe pojawiło się w grafiku imprez Hali Sportowej GOSiR w Starych Babicach. Są to dzienno-nocne rozrywki crossmintonowo-blackmintonowe, które odbędą się 16 lutego 2019 na terenie gminnego kompleksu sportowego przy ul. Południowej 2B, w miejscowości Zielonki-Parcela.

Tego typu rozgrywki organizowane są regularnie od 2013 roku jak dotąd  tylko w Polsce, mimo tego, że crossminton jako sport na stałe zadomowił się już w 35 krajach na świecie.  Jego nocka wersja – blackminton – pojawiała się zazwyczaj, jako ciekawa impreza towarzyska organizowana  po turniejach crossmintona. W ciemnościach rozświetlonych przez specjalne lampy UV  fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian rozgrywek. Po udanym światowym debiucie w lipcu 2012 roku w Mrzeżynie formuła turniejów Blackminton®Open  na stałe w polskim kalendarzu rozgrywek.  W 2019 roku, oprócz zawodów w Starych Babicach, turnieje w formule „Day&Night” zaplanowano jeszcze w Gorlicach (w maju) i w Brzeszczach (w październiku). 

Brzmi ciekawie? Jeszcze lepiej wygląda:

Jak to będzie wyglądać w praktyce?  W sobotę, 16 lutego 2019 rozegrane zostaną dwa turnieje, rozpoczynające kolejny cykl rozgrywek crossmintonowych w Polsce. Przed południem zawodnicy rywalizować będą o trofea i tytuły Międzynarodowego Mistrza/Mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych  w grach singlowych i deblowych.  Z pewnością wrażeń nie zabraknie, a niepewność wygranej w tegorocznych rozgrywkach towarzyszyć może wielu zawodnikom, bo turniej zaliczany jest do międzynarodowego rankingu ICO  i jest dostępny również dla graczy z innych krajów. Zatem dopóki speeder w grze, wszystko się może zdarzyć.

Warto nadmienić, że lutowe zawody to uwertura do jeszcze większego święta sportu, jakim będą tegoroczne Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Wielu graczy z Polski planuje tam w lipcu powalczyć o prymat na świecie. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportów rakietowych i zwolenników aktywności fizycznej, na kolejny pokaz możliwości polskich crossmintonistów. W rozgrywkach pojawią się aktualni Mistrzowie Polski i Mistrzowie z lat ubiegłych, w tym reprezentanci kraju z poprzednich Mistrzostw Świata rozegranych w 2017 roku w Warszawie oraz Mistrzostw Europy, które odbyły się w 2018 roku w Norwegii. 

Wieczorem natomiast część graczy wystartuje w turnieju blackmintonowym. Nocne crossmintonowe rozgrywki to wyjątkowe wydarzenie, które zyskuje coraz większą popularność. Rywalizacja na punkty zawsze podnosi poziom adrenaliny, jednak blackmintonowa oprawa dodatkowo to wzmacnia.  Zawodnicy walczą o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi lotkami Speeder®Night. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze są widoczni dzięki oświetleniu UV.

Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest według zasad obowiązujących w crossmintonie, ustalonych przez Międzynarodową Federację Crossmintona (ICO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa widowiskowość całej imprezy. Każdy set trwa 4 minuty, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety. Zawodnicy rywalizują w kilku  kategoriach wiekowych. Oprócz turniejowych trofeów, gracze zdobywają punkty do rankingów (max. 500 do ogólnopolskiego oraz 100 do międzynarodowego)

W sobotę 16 lutego zapraszamy wszystkich do wypróbowania nowej formy rywalizacji sportowej. Ci, którzy nie czują się na siłach by wystartować w turnieju, będą mile widziani jako kibice.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności