Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
ELIMINACJE WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Udostępnij:

Pierwszy dzień wiosny 2015 roku to nie był czasem odpoczynku I wagarów dla taekwondzistów z Mazowsza. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 52 przy ul Szegedyńskiej 11 na warszawskich Bielanach rozegrane zostały eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2015.  Ponad 200 zawodników i zawodniczek z Warszawy, Legionowa, Ciechanowa i Sierpca sklasyfikowanych w kategoriach wiekowych Dzieci, Żak, Młodzik i Kadet Junior konkurowało na trzech matach. Plan dnia był bardzo napięty gdyż do rozegrania przewidziano aż trzy konkurencje: techniczna (układ poomsae), sprawnościowa (dolyo chagi przez 10 sekund) i taktyczna (walki). 

Babicką sekcję taekwondo reprezentowali: Kacper Myśliwiec (Kadet Junior), Michał Ojdana (Kadet Junior) i Wiktoria Sadowska (Młodzik).

W rozegranych jako pierwsze tego dnia konkurencjach technicznych nasi młodzi zawodnicy nie zdobyli miejsc na podium, ale najbliżej był Kacper Myśliwiec zajmując 4 miejsce. Konkurencje sprawnościowe zakończyły się dla naszych znowu bez miejsc medalowych jednak i tym razem niewiele brakowało: Kacper Myśliwiec 4 miejsce, Wiktoria Sadowska 5 miejsce i Michał Ojdana 6 miejsce.

Ostatnią i najbardziej wyczekiwaną częścią dnia były walki. Zawodnicy podzieleni na kategorie wikowe a w ich ramach na kategorie wagowe walczyli w systemie pucharowym. Młodzicy w taekwondo zdobywają punkty kopnięciami oddawanymi tylko na elektroniczny ochraniacz tułowia natomiast Kadeci Junorzy poza kopnięciami na ochraniacz tułowia mogą zdobywać punkty oddając również bardzo widowiskowe kopnięcia na kask chroniący głowę przeciwnika. Bardzo dynamiczna formuła obejmująca dwie jednominutowe rundy z półminutową przerwą między nimi i fakt, że walki były rozgrywane równolegle na trzech matach sprawiły, że ta część zawodów była niezwykle widowiskowa i pełna emocji.

Babicka ekipa świetnie poradziła sobie w walkach. Kacper Myśliwiec w silnie obsadzonej kategorii Kadet Junior wygrał pierwszą walkę, w drugiej walce nieznacznie ustąpił bardzo doświadczonemu zawodnikowi osiągając ostatecznie wysokie 4 miejsce.

Walki na eliminacjach WOM okazały się bardzo udane dla Wiktorii Sadowskiej. W obu stoczonych tego dnia pojedynkach Wiktoria od samego początku przejmowała inicjatywę i konsekwentnie budowała przewagę punktową nad przeciwniczkami.  Dwie wygrane tego dnia walki zapewniły Wiktorii Sadowskiej  pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej.

Eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zakończyły się po godzinie 21:00 wręczeniem pamiątkowych dyplomów. Pomimo zmęczenia na twarzach wszystkich zawodników, trenerów i rodziców gościł uśmiech zadowolenia ze świetnie spędzonego czasu.

Marcin Sadowski

1

Wiktoria Sadowska – w trakcie konkurencji sprawnościowej 

2

Kacper Myśliwiec – w trakcie konkurencji sprawnościowej 

3

Michał Ojdana – w trakcie konkurencji sprawnościowej

4

Wiktora Sadowska i trener Piotr Paziński – zadowoleni ze zwycięstwa w finałowej walce

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności