Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RUSZYŁA WIOSENNA EDYCJA GRAND PRIX KOLOR GRAF 2015

Udostępnij:

Pierwszy turniej z cyklu wiosennego Grand Prix Kolor Graf 2015 (łącznie w turze wiosennej odbędą się 3 turnieje w kwietniu, w maju i w czerwcu) odbył się 11 kwietnia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) w Warszawie. Grand Prix Kolor Graf to wspierany przez m. st. Warszawa autorski, unikalny w swojej formule projekt naszego macierzystego klubu sportowego – UKS Taebaek Bielany, w którym rywalizują najmłodsi zawodnicy Żak 8-9 lat i Młodzicy 10-11 lat. Formuła zawodów typu Grand Prix z prowadzoną klasyfikacja generalną, świetna organizacja i wysoki poziom sportowy to niekwestionowane atuty stanowiące o dużej popularności tych zawodów.

Tym razem na zawodach stawiło się 88 zawodników: 53 w kategorii Żak i 35 z kategorii Młodzik.

Młodsze dzieci (Żaki 8-9 lat) rywalizują w dwóch konkurencjach: Technicznej i Sprawnościowej. Konkurencja Techniczna to zaprezentowanie tzw. I UkładuTechnicznego. Konkurencja sprawnościowa składa się z trzech prób: tzw. Karuzelki, Szybkości Yop Chagi i Dynamiki. Z babickiej sekcji trenera Piotra Pazińskiego wystartowało czworo zawodników: Wiktor Leśniewski, Mateusz Kowczur oraz rodzeństwo Gabriela i Mateusz Sadowscy. Pierwsze zawody to bardzo cenne doświadczenie dla młodziutkich zawodników taekwondo.

Rywalizacja starszych dzieci (Młodzicy 10-11 lat) obejmuje trzy konkurencje: Techniczną – II Układ Techniczny, Sprawnościową – Karuzelka i Walki – Mini Kyourugi. Wiktoria Sadowska z babickiej sekcji goniąca w 2014 roku pierwszą trójkę zawodniczek (Wiktoria była czwarta zarówno w turze wiosennej jak i jesiennej GP Kolorgraf 2014) zaprezentowała w sobotę wysoki poziom. We wszystkich trzech konkurencjach Wiktoria była niepokonana plasując się na samym szczycie tabeli rankingowej Grand Prix Kolor Graf 2015. Pierwsze miejsce Wiktorii to dowód na skuteczność starej i sprawdzonej recepty na wyniki sportowe – regularnej i intensywnej pracy zawodnika i trenera. Kolejne zawody na 100% będą obfitowały w pasjonującą rywalizację, a przed Wiktorią trudna rola utrzymania prowadzenia w tabeli.

Przed młodymi taekwondzistami i trenerem z babickiej sekcji okres intensywnych treningów. Kolejne zawody Grand Prix Kolor Graf 2015 już 9 maja br. na AWF-ie.

1

Konkurencje sprawnościowe Żaki

2

Wiktoria Sadowska – Układ Techniczny

3

Wiktoria Sadowska (czerwony protektor) walka finałowa

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności