Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
European Cuprum Karate WKF – kolejny sukces, mamy medalistę

Udostępnij:

W dniach 20-21 listopada 2015r. odbyły się w Legnicy duże międzynarodowe zawody Karate Olimpijskiego (WKF), w których udział wzięło blisko 500 zawodników (w wieku 8-13 lat) z 11 państw (ponad 50 klubów).

1 (2) — kopia

Turniej ten był jednocześnie turniejem rankingowym Polskiego Związku Karate, punkty zdobyte podczas tych zawodów są uwzględniane przy tworzeniu kadry narodowej na rok 2016.

1 (1) — kopia

Ze względu na bardzo wysoki poziom imprezy nasz gminny klub Rensei Karate Dojo wystawił do walki tylko jednego zawodnika. Zawodnika, który od blisko 3 lat jest niepokonany w województwie mazowieckim w swojej kategorii wiekowej, w kraju zaś jest jednym z wyróżniających się karateków młodego pokolenia. Przypomnijmy, że Jakub Dobrzyński, bo o nim mowa, we wrześniu na Mistrzostwach Warszawy zdobył 4 złote medale wygrywając wszystkie możliwe konkurencje. Tym razem, w Legnicy, zarejestrowany był w dwóch konkurencjach indywidualnych chłopców, kata 10-11 lat oraz kumite 10-11 lat (-40kg). Każda z konkurencji liczyła średnio 30 zawodników. Mimo ogromnej presji, Jakub po raz kolejny udowodnił, że z jego umiejętnościami muszą się liczyć nie tylko krajowi zawodnicy.

1 (3) — kopia

We wspaniałym stylu pokonywał kolejnych rywali, przegrywając zaledwie jedną walkę o wejście do finału. Ostatnią stoczoną walkę wygrał przy jednogłośnej decyzji sędziów 5:0, co zapewniło mu brązowy medal. Z pewnością medal ten należy do najważniejszych w jego karierze sportowej.

Daniel Kucharski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności