Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
MAMY AKADEMICKĄ MISTRZYNIĘ POLSKI KARATE WKF

Udostępnij:

 W weekend 30 kwietnia – 1 maja 2016r., w Opolu rozrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski Karate WKF. Blisko 150 zawodników reprezentowało większość polskich uczelni.

Po raz pierwszy w barwach AZS (Akademicki Związek Sportowy) wystartowała zawodniczka naszego gminnego klubu Karate WKF – Ewa Gąsiewska. Sensei Ewa reprezentowała warszawską uczelnię SGGW, gdzie podjęła studia weterynaryjne, kontynuując tym samym pasję swojego taty – p. Adama Gąsiewskiego.

2

Nasza zawodniczka brała udział w walkach kobiet w kategorii -61kg. Była to jedna z najliczniejszych konkurencji. Pierwsza walka zakończyła się wygraną 4:0, druga walka – również 4:0. Trzecia, półfinałowa walka, była jedną z najtrudniejszych. Po pierwszej minucie przegrywaliśmy z utytułowaną zawodniczką 1:0. Pół minuty przed końcem walki Ewa wyrównała na 1:1, w ostatnich 16 sekundach prostym uderzeniem ręki trafiła na 2:1 i utrzymała prowadzenie punktowe do końca walki. Weszliśmy do finału! Mieliśmy kilkanaście minut na opracowanie strategii, w tym czasie rozgrywane były repasaże o 3 miejsca. Do finału Ewa wyszła z jednym celem – Akademickie Mistrzostwo Polski. I od pierwszych sekund zaczęła ten plan realizować. Dwie sekundy przed końcem walki prowadziła już 3:0… i wtedy, równo z końcowym gongiem, pięknym obrotowym kopnięciem na głowę zdobyła za tę akcję aż 3 kolejne punkty!!! 12-letni okres treningu, ciągłego udziału w zawodach, szkoleniach, treningach, obozach sportowych – wszystko to nagle, w krótkiej chwili, zostało wynagrodzone jednym z najpiękniejszych przeżyć w sportowej karierze.      

13148385_1172336812799370_1598632300_o — kopia

Sukces Ewy jest jednak nie tylko ogromnym sukcesem dla Uczelni, Klubu RENSEI i trenerów – senseia Daniela Kucharskiego i senseia Witolda Kucharskiego, ale także sukcesem dla całego województwa. Jest to przecież pierwszy złoty medal w konkurencji indywidualnej Karate WKF dla całego Mazowsza!

Daniel Kucharski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności