Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM – RELACJA

Udostępnij:

7 listopada Hala Widowiskowo-Sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim była areną zmagań najmłodszych zawodników startujących w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Świętokrzyski Klub Taekwondo i Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego wzorowo zorganizowali zawody, które odbywały się według ścisłych reguł Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

2 — kopia

Przybyli licznie młodzi zawodnicy rywalizowali w obowiązkowych walkach mini-kyorugi, oraz mieli do wyboru start w dwubój technicznym lub w układzie tradycyjnym – poomsae. Zacięta sportowa rywalizacja trwała przez całą sobotę do późnych godzin wieczornych, a zebrana publiczność miała okazję doświadczyć wspaniałych sportowych emocji i zobaczyć Taekwondo Olimpijskie na bardzo wysokim poziomie. Chłopcy i dziewczęta podzieleni na kategorie wagowe rywalizowali o indywidualne medale a suma ich wyników decydowała także o miejscu w rankingu drużynowym.

3 — kopia

Na tych ważnych zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć dziesięcioletniej Wiktorii Sadowskiej trenującej od trzech lat w babickiej sekcji taekwondo olimpijskiego, prowadzonej przez trenera Piotra Pazińskiego. Młoda, ambitna zawodniczka przy tak dużej i silnej konkurencji na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików spisała się na medal, a nawet dwa medale. Srebrny krążek w walkach i brązowy w dwuboju sprawnościowym to bardzo dobry wynik indywidualny, a drużynowo warszawska ekipa Taekwondo, której babicka sekcja jest częścią, zajęła wysokie drugie miejsce.

4 — kopia

Sobota bardzo mocno obfitowała w sportowe sukcesy taekwondzistów, Piotr Paziński – trener naszej sekcji, będący jednocześnie reprezentantem Polski w kategorii -80 kg wywalczył brązowy medal na turnieju z cyklu Pucharu Świata Taekwondo Olimpijskiego – Croatia Open G1.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności