Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
ZAWODNICY RENSEI TEAM NA MISTRZOSTWACH POLSKI KARATE SHOTOKAN

Udostępnij:

W dniu 7 listopada 2015r., w Toruniu troje naszych zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski Karate Shotokan.

Na podstawie wyników tego prestiżowego turnieju zostanie wyłoniona szeroka kadra zawodnicza Polski na 2016 rok.

Zawody karate shotokan charakteryzują się m.in. tym, że nie ma podziału na wagi w poszczególnych konkurencjach wiekowych. W związku z tym, każda konkurencja jest bardzo liczna. Przegrana walka eliminuje zawodnika z dalszej rywalizacji (brak systemu repasaży).

Sensei Ewa Gąsiewska pokonując 2:0 Patrycję Krzak (Cieszyn) przeszła do drugiej rundy. Ewa spotkała się tam z reprezentantką kraju Darią Grabską (Łódź), z którą mimo prowadzenia w pierwszej części walki 1:0, ostatecznie przegrała w walce dodatkowej (1:2).

1a

Sensei Ryszard Mętrak wygrał swoją pierwszą walkę podobnie jak nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Ewa. Warto dodać, że wygrał zdobywając bardzo wysoką przewagę 4:0 nad doświadczonym zawodnikiem. Druga runda okazała się pechowa, ponieważ mimo widocznej przewagi technicznej Rysiek stracił punkt i nie zdążył go do końca walki odrobić. Bardzo podobnie zakończyła się również walka senseia Dominika Karczewskiego, którego walka zakończyła się 2:0 na korzyść Pawła Puczyłowskiego z Białegostoku.

Miłym akcentem było powołanie do sędziowania zawodów rangi Mistrzostw Polski Karate Shotokan obydwu trenerów naszego Klubu – senseia Daniela i senseia Witka, którzy mogli poprzez swoje doświadczenie wnieść wkład w wysoki poziom imprezy.

Daniel Kucharski

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności