Sekundy
Szukaj
DZIECIĘCA LIGA KARATE – MAMY MEDALE!

Udostępnij:

W sobotę 14 listopada sześcioro zawodników z sekcji karate w Borzęcinie Dużym wywalczyło w Lublinie 10 medali, w tym aż 3 złote! Zawody były jednym z etapów Dziecięcej Ligi Karate Shotokan, punkty zebrane na poszczególnych etapach decydują o kwalifikacji do Super Pucharu Polski Karate Shotokan, a następnie tworzeniu kadry narodowej.

cała ekipa

Rewelacyjny wynik to zasługa w szczególności męskiego składu naszej ekipy, ponieważ to właśnie oni zdobyli czołowe miejsca w poszczególnych konkurencjach. Jakub Klepacki – 2. miejsce kata (8-9 lat) i 2. miejsce kumite; Jakub Dobrzyński – 1. miejsce kata (10-11 lat) i 3. miejsce kumite; 1. miejsce Mikołaj Bożyk

Mikołaj Bożyk – 1. miejsce kata (12-13 lat).

1. miejsce Jakub Dobrzyński

Jakby na przypieczętowanie swojej przewagi nad rywalami, wyżej wymieniona trójka zawodników wygrała konkurencję kata drużynowego (10-13 lat), zajmując kolejny raz najwyższe miejsce na podium.

1. miejsce drużyna chłopców 10-13 lat (Klepacki, Dobrzyński, Bożyk)

Walki dziewcząt również były bardzo emocjonujące, swoje pierwsze w życiu medale zdobyła Małgosia Denis w konkurencji dziewcząt do lat 7 (2. miejsce kata, 2. miejsce kumite).

Małgosia Denis

Nieco starsza zawodniczka Karina Leus wywalczyła zaś dwa medale w konkurencji dziewcząt 8-9 lat (3. miejsce kata, 3. miejsce kumite).

Po zakończeniu rozgrywek Dziecięcej Ligi Karate wszyscy nasi zawodnicy zdobyli kolejne medale. Tym razem walczyliśmy na torze sprawnościowym, gdzie złoty puchar w swojej kategorii wiekowej zdobył Dominik Denis. Po ogromnym sukcesie w Lublinie nasi zawodnicy już planują kolejny start, tym razem w Łodzi.