Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
NAJBLIŻSZE PLANY BABICKICH TAEKWONDZISTÓW

Udostępnij:

Po przerwie świąteczno-noworocznej wypoczętych i zregenerowanych młodych taekwondeków – podopiecznych trenera Piotra Pazińskiego czeka intensywny początek roku. Terminy treningów nie ulegają zmianie i odbywać się będą zgodnie z przyjętym planem czyli wtorki i czwartki młodsze dzieci: 15:30-16:30 i starsze dzieci 16:30 – 17:30 w SP w Babicach.

Początek roku to także kilka istotnych i wartych uwagi wydarzeń w „małym i wielkim” świecie taekwondo. 

Ostro rok rozpoczynają najstarsi w sekcji babickiej – Kadeci. W dniach 15-16 stycznia w wielkopolskim Kórniku odbędą się ważne zawody – Puchar Polski Juniorów i Kadetów WIELKOPOLSKA CUP. Zawody te są klasyfikowane w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego i będą kolejną możliwością sprawdzenia umiejętności przez naszych zawodników prowadzonych przez Piotra Pazińskiego.

Pod koniec stycznia wszyscy chętni i gotowi będą mogli przystąpić do egzaminu na kolejne stopnie uczniowskie. To ważny element procesu treningowego i rozwoju młodych sportowców a w babickiej sekcji niektórzy młodzi taekwondecy są już na półmetku swojej drogi do czarnego pasa mistrzowskiego. Egzamin zgodnie z nowymi zasadami będzie miał formułę egzaminu centralnego podczas którego zdawać będą wszystkie sekcje i kluby skupione w ramach „Taekwondo Warszawa”. Bezpośrednio po egzaminie odbędzie się też uroczyste spotkanie noworoczne wszystkich sekcji na którym wśród licznych atrakcji jednym z głównych punktów będzie podsumowanie sezonu 2015. Na scenie wśród najlepszych mają dużą szansę pojawić się też reprezentanci naszej sekcji.

Podczas ferii zimowych dla chętnych szykuje się cykl bardzo ciekawych treningów na AWF-ie. W pierwszym tygodniu lutego będą odbywały się specjalne treningi prowadzone przez trenerów z Korei. W ramach międzynarodowego programu Taekwondo Peace Corps młodzi koreańscy trenerzy i mistrzowie taekwondo są gośćmi najprężniejszych ośrodków szkoleniowych w różnych częściach świata. Dzieci z warszawskich klubów taekwondo olimpijskiego już od kilku lat podczas ferii i wakacji mają okazję trenować, bawić się i uczyć w ten sposób. Koreańscy trenerzy to mistrzowie taekwondo w takich specjalizacjach jak walki, techniki tradycyjne czy taekwondo pokazowe. Zajęcia prowadzone w ramach Taekwondo Peace Corps to nie tylko treningi taekwondo ale też świetna zabawa, poznawanie kultury koreańskiej i nauka podstaw języka koreańskiego.

Początek 2016 roku to także czas walki o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. 16-17 stycznia w Stambule rozegrany zostanie Europejski Turniej Kwalifikacyjny w Taekwondo Olimpijskim w którym wystartuje Reprezentacja Polski. Zadanie jest wyjątkowo trudne, ponieważ awans uzyska tylko dwóch najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej. Trzymamy mocno kciuki za naszą czteroosobową reprezentację a w szczególności za Piotra Pazińskiego walczącego w kategorii -80 kg.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności