Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
UDANY START BABICKICH BADMINTONISTEK W GRAND PRIX POLSKI W BADMINTONIE – SUWAŁKI

Udostępnij:

Od 2 lat obserwujemy osiągnięcia sportowe najlepszych Babickich Badmintonistek Weroniki Szemplińskiej Juli Miśko i Izabelli Kamoli. Po dobrym występie 20.12.2015 r. w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Głubczycach gdzie dziewczęta w dobrym stylu zajęły wysokie 5 miejsce przyszedł czas na turniej indywidualny – Grand Prix Polski – „Pogodne Suwałki” rozgrywane w dniach 8-10.01.2016 r.

20160110_123630 — kopia

Babickie badmintonistki stanęły na wysokości zadania i po rozegraniu fazy grupowej turnieju do pierwszej ósemki turnieju bez straty meczu w grze pojedynczej awansowały wszystkie trzy babickie zawodniczki. W grze podwójnej dziewcząt Weronika Szemplińska z Julią Miśko awansowały do 1/4 finału nie oddając żadnego seta. Podobnie w grze mieszanej Julia Miśko z Jakubem Melaniukiem (Milenium Warszawa) również awansowali do 1/4 finału. Po rozegraniu fazy pucharowej nasze zawodniczki zdobyły 3 brązowe medale: w singlu dziewcząt Weronika Szemplińska, w deblu dziewcząt Weronika Szemplińska / Julia Miśko oraz Julia Miśko / Jakub Melaniuk w grze mieszanej. Nasze badmintonistki w singlu uległy bardzo mocnym zawodniczkom z Ukrainy. W turnieju również uczestniczył Jakub Tembikowski, który zajął drugie miejsce w 3 osobowej grupie ulegając nieznacznie zawodnikowi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby.

Obecnie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego przygotowują się do następnych turniejów w tym do Drużynowych Mistrzostw Polski Drużyn Mieszanych w Straszęcinie.