Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z II TURNIEJU ELIMINACYJNEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Udostępnij:

Za nami II turniej eliminacyjny GP Stare Babice w siatkówce plażowej. Tym razem pogoda rozpieszczała uczestników, zapewniając idealne warunki do gry co zdecydowanie przełożyło się na frekwencję w zawodach. Cieszy fakt że, do rywalizacji przystąpiło aż 16 nowych par.

W turnieju Pań bezkonkurencyjne okazały się Magdalena Sadlakowska z Kingą Pakułą, które odnosząc komplet zwycięstw zasłużenie triumfowały.

IMG_20140607_100109

Bój o drugie miejsce stoczyły Adrianna Semeniuk w parze z Anetą Pietrzyńską, wygrywając minimalnie, lepszym stosunkiem setów z Anną Myśliwiec i Mają Chmielewską.

 IMG_20140607_125813

Turniej męski stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyć może dopiero 7 miejsce zajęte przez triumfatora poprzednich rozgrywek Marcina Chmielewskiego. Nieco lepiej wypadli drudzy finaliści z przed dwóch tygodni (Krzysztof Wiązecki/Cezary Dębkowski), którzy wraz rewelacją turnieju, parą Michał Ziółkowski/Robert Komornicki zostali sklasyfikowani na miejscach 5-6.

Czołówka zawodów to pary na co dzień rywalizujące w turniejach rangi mistrzostw polski, a w trakcie sezonu halowego zawodnicy 2-go ligowi, mający doświadczenie z Plus Ligi czy nawet aktualnie grający w „egzotycznej” ;p – niemieckiej bundeslidze. I tak w meczu o 3 miejsce Grzegorz Kowalczyk z Adamem Sobolewskim wygrali po tie braku z Alanem Wasileskim i Bartkiem Kaczmarkiem. W finale para Paweł Zackiewicz/Sebastian Dryński, która dotarła do tego etapu bez żadnej porażki nie dała szans wymęczonej, długimi i zaciętymi meczami parze Rafał Obermeler/Patryk Bujniak.

DSC_0054

Kolejny turniej już 21 lipca 2014r. Zapraszamy!

Po turnieju „powiedzieli”:

Sebastian Dryński – „Cieszę się że na turnieju dopisała pogoda, jak i bardzo dobra organizacja, od zeszłego roku zaszło parę korzystnych zmian, organizator zorganizował wodę dzięki której możemy się umyć bądź schłodzić, a także nagrody które dodają smaku całej rywalizacji. Cieszy również poziom, pojawiły się nie tylko pary z Warszawy i okolic ale także między innymi z Płocka.”

Paweł Zackiewicz – „Ostatni Turniej eliminacyjny kobiet i mężczyzn GP Stare Babice 2014 w siatkówce plażowej, który odbył się w minioną sobotę (07.06.2014) uważam za bardzo udany. Moja opinia nie wynika jedynie z sukcesu sportowego, który udało nam się odnieść razem z moim partnerem Sebastianem Dryńskim – zwycięstwo w turnieju męskim. Przede wszystkim byłem pozytywnie zaskoczony poziomem i dobrą frekwencją w turnieju męskim. Do Babic przyjechało 14 par z czego żadna ze startujących ekip nie występowała tam przypadkiem. W zeszłych latach zdarzało się, że niektóre pary biorące udział w turnieju było bardziej turystycznie nastawione do udziału w zawodach i nie zawsze prezentowały poziom zbliżony do reszty zawodników. Tym razem takiej sytuacji nie było. Wydaje mi się, że stało się tak głównie za sprawą dużej ilości młodych zawodników, w wieku juniorskim, albo 1-2 lata po wieku juniora. Przede wszystkim przyjechało kilka par wychowanków UMKS MOS Wola Warszawa (w którym też grałem w czasach juniorskich), którzy jeszcze miesiąc temu w rozgrywkach halowych walczyli o awans z drużyną MOSu do I ligi. Nasza para praktycznie od pierwszego meczu w turnieju, gdzie wygraliśmy 21:18 po zaciętym meczu, musiała udowadniać, że dzięki większemu doświadczeniu i ograniu jesteśmy w stanie zwyciężać z młodszymi kolegami z roku na rok prezentującymi wyższy poziom sportowy. Życzyłbym sobie równie słonecznej pogody na kolejnych turniejach rozgrywanych w Babicach i mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze więcej par przyjedzie na te zawody, do czego zachęcam wszystkich!”

Michał Ziółkowski – „Dobra organizacja, infrastruktura, a przede wszystkim mila atmosfera – tak w skrócie opisałbym turnieje siatkówki plażowej w Zielonkach.”

Cezary Dębkowski

Więcej zdjęć w galerii. Autorem: Kamil Malinowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności