W minioną sobotę 30.05.2015 rozegraliśmy IV turniej „Grand Prix Stare Babice w siatkówce plażowej” – Zielonki 2015.

Do turnieju zgłosiło się 15 par męskich, z czego wartym podkreślenia jest fakt, że 7 z nich odwiedziło nas po raz pierwszy. Wszyscy z nowo przybyłych prezentowali wysoki poziom i doskonale wiedzieli po co przyjeżdżają, między innymi z Radomia, Łodzi czy Piotrkowa – można powiedzieć, że dyktowali wręcz warunki, na co dowodem jest obecność aż 3 z nich, w czołowej czwórce turnieju. Podium prezentowało się następująco:

1. Janusz Prus / Patryk Bujniak

2. Szymon Gregorowicz / Mateusz Kańczok

3. Jakub Bucki / Michał Bucki

4. Piotr Jedliński / Bartosz Rebzda

KLASYFIKACJA GENERALNA GP STARE BABICE

Należy podkreślić niesamowitą postawę pary Jedliński/Rebzda, którzy po przegraniu pierwszego meczu, przypuścili atak z prawej strony, którego nikt nie był w stanie zatrzymać… Nawet późniejsi triumfatorzy turnieju, Janusz Prus z Patrykiem Bujniakiem w meczu półfinałowym przegrali pierwszego seta, a w drugim (sety rozgrywane do 15 pkt.) przegrywali już 5:9 i wynik wydawał się przesądzony… Niestety dla Piotrka i Bartka w tym momencie turniej się zakończył, gdyż z powodu skurczy nie byli w stanie kontynuować gry.

Kolejny turniej rozegramy w długi weekend 6 czerwca i będzie on zamykał pierwszą intensywną część rozgrywek. Kolejne zawody będą odbywały się co dwa tygodnie (nie co sobotę jak to miało miejsc dotychczas), aż do końca sierpnia. Zapraszamy!

Cezary Dębkowski