Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z I OGÓLNOPOLSKICH RAJDOWYCH ZAWODÓW SAMOLOTOWYCH ZAGLĘBIA MIEDZIOWEGO

Udostępnij:

Od 19 do 24 maja na  lotnisku w Lubinie udało się rozegrać I Ogólnopolskie Rajdowe Zawody Samolotowe Zagłębia Miedziowego. Do rywalizacji przystąpiło 17 załóg czyli 34 zawodników z Aeroklubów z całej Polski. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach według nowego regulaminu w Lataniu Rajdowym: w klasie Unlimited (najwyższa) i w klasie Advanced (zaawansowania). 

1 (8)

1 (6)

1 (9)

Na zawodach Jakub Klęczar – babicki stypendysta sportowy –  w załodze z Krzysztofem Skrętowiczem zdobyli srebrny medal w klasie Unlimited. Jest to pierwsze podium najmłodszej załogi w doświadczeniu wspólnego latania  w klasie Unlimited.

1 (5)

Załoga Klęczar-Skrętowicz oddała tylko pierwszeństwo najbardziej utytułowanej załodze na Świecie – Januszowi Darocha i Zbigniewowi Chrząszczowi. Kolejnymi zawodami będzie Lot Południowo-Zachodniej Polski w Krakowie, który będzie kolejnymi zawodami w ramach Precyzyjnego Pucharu Polski.

1 (3)

Zapraszamy do śledzenia relacji z zawodów na stronie www.zawodysamolotowe.pl oraz stronie Aeroklubu Polskiego www.aeroklubpolski.pl

Jakub Klęczar

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności