Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z PIERWSZYCH MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W CARROM

Udostępnij:

W sobotę 13 grudnia 2014 r  w budynku Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim odbyły się 1sze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Carrom. Patronem honorowym tego turnieju była Pani Ambasador Indii w Polsce, Starosta Warszawski Zachodni oraz Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu. Turniej ten był organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Carrom w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Warszawski Zachodni.

DSC_0656 — kopia

W zawodach wzięło udział blisko 50 młodych graczy carrom. Przyjechali zawodnicy z Błonia, Izabelina, Kampinosu, Legionowa, Pawonkowa, Płochocina, gminy Stare Babice oraz Warszawy. Był to turniej singli rozgrywany w systemie szwajcarskim. Każdy gracz rozegrał 6 meczów, a do finału weszło dwóch najlepszych zawodników po ostatniej rudzie. W finale spotkało sie dwóch graczy trenujących carrom w gimnazjum w Koczargach Starych. Po zaciętej walce zwyciężył Wojtek Rzewuski.

DSC_0024 — kopia

Na drugim miejscu znalazł się o rok młodszy Kacper Grzegorczuk. Trzecie miejsce zajął Karol Cabak z Izabelina. Najlepszą Dziewczyną Turnieju została Magda Szczepaniak, plasując się na ósmym miejscu rankingu.

DSC_0621 — kopia

Najlepszym graczem poniżej 13 lat została Khushi Sinha z Warszawy. 

Zwycięzcy turnieju otrzymali piękne trofea i atrakcyjne nagrody oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice.

DSC_0644 — kopia

​Gościem specjalnym turnieju był Pan G.R. Meena Pierwszy Sekretarz Ambasady Indii w Warszawie. Pan Meena był pod dużym wrażeniem, tak dużej ilości młodzieży grającej w carrom. 

Dla każdego gracza, taki turniej to ogromne emocje, a także intensywna nauka gry. Precyzje strzałów można trenować w domu bądz na zajęciach w szkole, ale sztuki opanowania emocji w czasie meczów turniejowych, da się tylko opanować uczestnicząc w turniejach carrom jak najczęściej.  

DSC_0651 — kopia

Już w lutym 2015r. zapraszamy na kolejny turniej carrom, tym razem na południu Polski w Brzegu. Będą to Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom, w których mogą uczestniczyć gracze w każdym wieku z całej Europy. Szczegóły pojawią się wkrótce na stronie www.carrom.pl.

Paulina Nowakowska

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności