Sekundy
Szukaj
RELACJA Z XXI CARROM EURO CUP 2017

Udostępnij:

XXI Carrom Euro Cup 2017 odbył się w dniach 27-31 lipca 2017 we Włoszech w miejscowości San Michele all’Adige. W tym najważniejszym turnieju carrom w Europie wzięło udział 12 graczy z Polski, w tym 5 graczy z gminy Stare Babice. Uczestnikami Mistrzostw Europy w Carrom było łącznie 133 zawodników z 12 różnych krajów europejskich. W ciągu trzech dni rozegrane zostały turnieje: drużyn narodowych, debli oraz dwudniowy turniej singli.

W turnieju drużyn narodowych Polska zajęła dobrą 5 pozycję, pokonując mocną drużynę z Francji. Na pierwszym miejscu rozgrywek drużynowych znaleźli się gospodarze turnieju Włosi, na drugim Wielka Brytania, a na trzecim Szwajcaria. W turnieju debli wystartowały 4 polskie deble, a najlepszy z nich okazał się debel Bartosz Sasiński oraz Jakub Sasiński, którzy zajęli 15 miejsce. Zwycięzcami turnieju deblowego zostali Mehedi Hassan ze Szwecji i Tobias Kruger z Niemiec, pokonując w finale debla z Wielkiej Brytanii Karnal Abdin i Ansar Abdin.

W turnieju singli najlepsza z Polski okazała się Paulina Nowakowska, ostatecznie plasując się na 27 miejscu finalnego rankingu. Paulina Nowakowska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet. Trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła również Polka 17 letnia Magdalena Szczepaniak, która zaczynała swoją przygodę z carrom w Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym. Drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji singli graczy poniżej 19 lat zajęło dwóch Polaków bracia Bartosz Sasiński oraz Jakub Sasiński z Legionowa. Robert Bany z Warszawy otrzymał nagrodę za największy postęp w turnieju Eurocup, poprawiając swoja pozycje o ponad czterdzieści pozycji w stosunku do zeszłego turnieju Eurocup. Mistrzem Europy został Pierre Dubois z Francji, który w finale pokonał dziesięciokrotnego Mistrza Europy Karnala Abdina z Wielkiej Brytanii. Na trzecim miejscu znalazł się Mehedi Hassan ze Szwecji. Warto podkreślić, że polscy gracze grają już na bardzo wysokim poziomie, pokonując najlepszych europejskich graczy. Najlepszym dowodem tego jest to, że Polak Jakub Nowakowski w trakcie turnieju singli systemem szwajcarskim wygrał mecz z Pierrem Dubois i to była jedyna porażka w turnieju singlowym aktualnego Mistrza Europy.

Wyjazd reprezentacji Polski na XXI Carrom Eurocup 2017 był możliwy dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od następujących partnerów: Indyjsko – Polska Izba Gospodarcza, Weco Travel, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice, Restauracja Namaste India, Sklep GRAAL oraz Cukiernia A. Cieślikowski, a także firma Diparo Polska. Serdecznie dziękujemy!