Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RENSEI CHARYTATYWNIE W ONKOBIEGU

Udostępnij:

3 września 2017 roku, na terenie dwóch placówek medycznych: Centrum Onkologii w Warszawie oraz sąsiadującego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii odbył się 10 jubileuszowy ONKOBIEG ”Razem po zdrowie”, charytatywna impreza biegowa, będąca wyrazem solidarności z chorymi na nowotwory. Onkobieg ma na celu popularyzację aktywności fizycznej, edukację onkologiczną w zakresie mięsaków oraz wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SARCOMA – głównego pomysłodawcy i organizatora wydarzenia oraz Fundacji United Way Polska.

W imprezie wzięło udział ok. 1800 uczestników: dorosłych i dzieci, zdrowych i chorych, poruszających się samodzielnie lub z pomocą sprzętu wspomagającego takiego jak: wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, łyżworolki a nawet hulajnogi. Bieg trwał 1 godzinę, a każdy uczestnik sam decydował o całkowitym czasie przebywania na trasie Onkobiegu jak i technice. Każdy pokonany kilometr to pieniądze przekazywane przez sponsorów na rzecz podopiecznych wspomnianych organizacji.

Rozmiar imprezy i jej charakter czynią z niej wielkie święto dla wszystkich osób zmagających się z chorobą nowotworową, a także dla tych którzy angażują się w pomoc pokonując kolejne kilometry. Radość, wzruszenie, szczera chęć niesienia pomocy, wola walki, rywalizacja, zabawa, relaks… tak wiele emocji towarzyszyło uczestnikom Onkobiegu. Każdy, kto pojawił się na trasie Onkobiegu miał ze sobą dobre serce, które jest otwarte dla potrzebujących.

Na wyznaczonej trasie w postaci pętli 1560m, zobaczyć można było również 11 osób związanych z RENSEI Karate Dojo. Byli to trenerzy, zawodnicy oraz członkowie ich rodzin. Za każde pokonane okrążenie zawodnicy otrzymywali frotkę. Razem pokonaliśmy 58 okrążeń, czyli ponad 90 km !!!

Paweł Dobrzyński

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności