Sekundy
Szukaj
TYTUŁY MISTRZOWSKIE DLA BABICKICH TAEKWONDZISTÓW

Udostępnij:

Babicka sekcja Taekwondo olimpijskiego po ostatnim weekendzie znowu ma się czym pochwalić. Brązowy medal z Mistrzostw Europy Seniorów w Montreux w Szwajcarii i złoty medal z Otwartych Mistrzostw Mazowsza Juniorów Młodszych i Młodzików w Sierpcu. Chociaż skalą, rangą i prestiżem tych dwóch turniejów porównywać nie można to wspólnym mianownikiem tych sukcesów są pasja do sportu, determinacja i ciężkie treningi w Babicach.

Brązowy medal wywalczył na Mistrzostwach Europy wywalczył oczywiście trener babickiej sekcji i jednocześnie reprezentant Polski na najbliższe Igrzyska olimpijskie Piotr Paziński, który bardzo konsekwentnie realizuje swój plan przygotowań do Rio 2016. Trzeciego dnia rozgrywanych w szwajcarskim Montreux Mistrzostw Europy Seniorów w Taekwondo olimpijskim walczący w niezwykle silnie obsadzonej kat,- 80 kg. Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa) w pięknym stylu zdobył brązowy medal.

1 — kopia

To istotny element przygotowań olimpijskich, o których Piotr Paziński opowiadał zaraz po zdobyciu kwalifikacji do Rio. Zaraz po ceremonii dekoracji Paziński napisał na swoim profilu FB „Pierwszy przystanek przed ‪#‎Rio zaliczamy do udanych. Jak zawsze mogło być lepiej, ale najlepiej to dopiero będzie.” I nie ma wątpliwości, że to słowa kogoś kto na Igrzyska olimpijskie jedzie walczyć o najwyższe laury. Piotr Paziński jest wymagający wobec siebie i wobec swoich podopiecznych, którym przekazuje najlepszą wiedzę, umiejętności i postawy a jego sukcesy na pewno dodatkowo motywują dzieciaki do ciężkiej pracy. Efekty widać praktycznie na każdych zawodach na których startują babiccy zawodnicy.

Na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów Młodszych i Młodzików rozegranych 22 maja b.r. w Sierpcu nie było inaczej. W kategorii Młodziczek (10-11 lat) do 36 kg. złoty medal wywalczyła Wiktoria Sadowska.

2 — kopia

W Mistrzostwach dzieciaki rywalizowały w jednej konkurencji – walkach. W systemie „każdy z każdym” w swojej kategorii wagowej -36 kg Wiktoria wygrała w dwóch walkach zapewniając sobie złoty medal. Pierwsza walka z reprezentantką klubu UKS TKD Kórnik zakończyła się wynikiem 3:1 dla naszej zawodniczki, w drugiej walce wygranej wynikiem 6:0 Wiktoria zmierzyła się z zawodniczką klubu UKS G-8 Bielany. Ciężka praca i coraz większe doświadczenie turniejowe procentują – rok temu Wiktoria zdobyła srebrny medal na tych zawodach.