Sekundy
Szukaj
UDANY POCZĄTEK SEZONU BABICKICH BADMINTONISTÓW

Udostępnij:

Badmintoniści ze Starych Babic od września rozpoczęli starty w turniejach. W Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Warszawa Wesoła, dobre wyniki osiągnęły dziewczęta w kategorii do lat 15. W grze podwójnej Izabella Kamola / Weronika Szemplińska zajęły 2 miejsce a Weronika Szemplińska w grze pojedynczej zakończyła rywalizację na 3 miejscu.

szemplinska-kamola-wesola-kopia

szemplinska-kopia

Izabella Kamola startująca w Krajowym Turnieju Klasyfikacyjnym U13 w Olsztynie, zdobyła 3 miejsce w grze podwójnej dziewcząt.

kamola-olsztyn-kopia

Trzeci Krajowy Turniej U13 rozgrywany w Warszawie z udziałem zawodników ze Starych Babic był niezwykle udany za sprawą Izabelli Kamoli, która zdobyła 2 złote medale: złoty medal w grze pojedynczej i złoty medal w grze mieszanej z zawodnikiem Milenium Warszawa Tomaszem Buza. Miejsce 3 w tym turnieju w kategorii U17 wywalczył debel ze Starych Babic – Karol Szempliński / Damian Ostrowski. Karol Szempliński na tym turnieju zdobył w grze pojedyńczej 3 miejsce.

W turnieju międzynarodowym Mazovia Junior Cup rozgrywanego w Zielonce – 5 miejsce wywalczył w kategorii U15 debel dziewcząt Weronika Szemplińska / Julia Miśko.

Następnym turniejem babickich badmintonistów był Grand Prix Mazowsza rozegrany 08.10.2016 r. w Warszawie. W tym turnieju dominowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice. Swoje pierwsze medale zdobyli 7, 8 i 9-cio latkowie. W Kategorii do lat 7 dziewcząt, 2 miejsce zajęła Wioletta Kamola.

wioletta-kamola-kopia-2

W kategorii do lat 8 chłopców 1 miejsce zajął Stanisław Głowacki a Aleksander Tracz zdobył 3 miejsce.

stanislaw-glowacki-i-aleksander-tracz-kopia

Kategorię wiekową chłopców do lat 9 wygrał Franciszek Głowacki a 3 lokatę wywalczył Karol Tomaszewski.

franek-kopia

W 11-stolatkach tryumfował Michał Szempliński,

michal-szemplinski-kopia

piąte miejsce wywalczył Joachim Tracz. Jakub Pamięta zwyciężył w kategorii do lat 13 na poziomie B. To był bardzo udany początek sezonu młodych adeptów badmintona ze Starych Babic. Czekamy na następne udane starty w turniejach zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice.