Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
UDANY SEZON BABICKICH BADMINTONISTÓW

Udostępnij:

W czerwcu swój sezon zakończyli Babiccy Badmintoniści. Sezon 2014/2015 był dla Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice bardzo udany pod względem wyników sportowych oraz wykonania zadań statutowych. W klubie trenowało 22 zawodników w kategoriach wiekowych Młodzik Młodszy, Młodzik, Junior Młodszy i Junior. Babiccy badmintoniści startowali w 26 turniejach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

1 — kopia

Udany start zanotowali Zawodnicy Klubu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Ornecie, zaliczanym do klasyfikacji krajowej współzawodnictwa dzieci i młodzieży. W imprezie startowali: Weronika Szemplińska, Julia Miśko, Karol Szempliński, Damian Ostrowaski. W deblu Weronika Szemplińska / Julia Miśko zdobyły brązowy medal, pozostali zawodnicy uplasowali się na 5 miejscach. Dobre wyniki poszczególnych startujących pozwoliły zająć klubowo wysokie 4 miejsce.

2 — kopia

Ponadto Klub dobrze radził sobie w Gran Prix Mazowsza. Zawodnicy UKS z Babic po zakończeniu edycji ( 8 turniejów) utrzymali z poprzedniego sezonu bardzo wysokie 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej klubów Mazowsza. Do tak wysokiego wyniku przyczyniły się dobre starty czołowych zawodników Klubu. Na podkreślenie zasługuje start Izy Kamoli, która w kategorii U11 wygrała 7 z 8 turniejów edycji, Weroniki Szemplińskiej, która zajęła 1 miejsce w ogólnej klasyfikacji U13 oraz Matyldy Jasiniak która wygrała ogólną klasyfikację dziewcząt U9. Ponadto czołowe miejsca w ogólnej klasyfikacji zajęli odpowiednio: Michał Szempliński Kategoria U9 – 2 miejsce, Andrzej Szczepanek 3 miejsce miejsce w kategorii U11 –, Karol Szempliński 4 miejsce miejsce w Kategorii U-15 oraz Julia Miśko która w kategorii U13 zajęła 4 miejsce. Zawodnicy UKS badminton Stare Babice tym samym udowodnili, że należą do ścisłej czołówki zawodników z województwa mazowieckiego.

3 — kopia

Następnym ważnym osiągnięciem w sezonie 2014/2015 jest wysokie 13 miejsce w rankingu ogólnopolskim Weroniki Szemplińskiej w singlu oraz 10 miejsce debla Weronika Szemplińska i Julia Miśko. Na podkreślenie zasługuje fakt, że dziewczęta są o rok młodsze od wielu swoich rywalek i po zakończeniu sezonu i odejściu starszych zawodniczek do starszej grupy, nasze dziewczęta rozpoczną sezon odpowiednio na 4 miejscach w rankingu ogólnopolskim. Wysokie miejsca rankingowe w klasyfikacji ogólnopolskiej dziewczęta wywalczyły zajmując czołowe miejsca w turniejach krajowych i międzynarodowych w Warszawie, Suchedniowie, Zamościu, Ornecie, Solcu Kujawskim, Słupcy, Kępnie i Głubczycach.

4 — kopia

Również Jakub Tembikowski, czołowy zawodnik Klubu zaliczył udany sezon wygrywając dwukrotnie Turniej ogólnopolski w grze mieszanej, której obecnie poświęca dużo czasu przygotowując się do następnego sezonu, gdzie będzie najstarszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.

5 — kopia

Stowarzyszenie działało w oparciu o dotację z Urzędu Gminy Stare Babice a bazą treningową była Szkoła Podstawowa w Starych Babicach. Stowarzyszenie składa podziękowania dla władz Gminy za dotację, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za współpracę oraz  Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Babicach Dorocie Smolińskiej za możliwość korzystania z obiektów sportowych.

Klub wznowi swoją działalność w połowie sierpnia poprzez prowadzenie treningów przygotowania ogólnego, przygotowującego zawodników do startów w sezonie 2015 / 2016. UKS Badminton Stare Babice we wrześniu będzie organizował nabór dzieci klas I – III. Szczegółowych informacji udzieli Piotr Pamięta nr telefonu 604 717 977

Piotr Pamięta

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności