Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
OTWARTE MISTRZOSTWA WARSZAWY W TAEKWONDO

Udostępnij:

Kończące bardzo intensywny sezon 2016 Otwarte Mistrzostwa Warszawy będące jednocześnie finałową turą Grand Pix Kolor-Graf zawodniczki z Babic zakończyły z dorobkiem aż czterech medali w tym dwóch złotych. Ostatnie zawody w sezonie to swoiste zamknięcie sezonu i obydwie zawodniczki trenowane przez Piotra Pazińskiego stawiły się w Hali CRS Bielany z dużym apetytem na medale.

Medalowy rajd zawodniczek z Babic tego dnia rozpoczęła Wiktoria Sadowska w rozgrywanej jako pierwsza tego dnia konkurencji technicznej po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji w finale konkurencji technicznej nieznacznie ustąpiła zawodniczce z UKS G-8 i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu.

1-kopia

W kolejnej konkurencji – sprawnościowej doskonałą dyspozycję pokazała Karolina Szymańska zdobywając srebrny medal.

2-kopia

Do ostatniej konkurencji czyli walk dziewczyny przystąpiły mocno zmotywowane i zgodnie z rozpisanymi drabinkami każda musiała tego dnia stoczyć dwa dwurundowe pojedynki. Zwycięstwa w obu pojedynkach zapewniały złoty medal i ta sztuka udała się zarówno Wiktorii jak i Karolinie.

6-kopia

 9-kopia

Na szczegółowe podsumowanie roku 2016 przyjdzie jeszcze czas i tradycyjnie podczas uroczystej gali kończącej rok w gronie wyróżnionych taekwondzistów na pewno nie zabraknie babickich akcentów 😉

Tymczasem nasze młode medalistki po raz kolejny udowodniły wysoką formę i świetne przygotowanie, przed nimi przerwa świąteczno-noworoczna i od 2017 starty w wyższej kategorii wiekowej. Przejście dziewczynek do kategorii wiekowej KADET (12-14 lat) związane jest z rozgrywaniem walk w systemie trzy-rundowym z wysokimi kopnięciami na głowę – dotychczas walczyły dwie rundy i kopiąc tylko na ochraniacz tułowia. Kadeci mogą też startować w turniejach rankingowych Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego czyli Pucharze Polski.

Marcin Sadowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności