Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
RELACJA Z MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW KARATE WKF STREFY C I IV PUCHARU MAZOWSZA KARATE WKF

Udostępnij:

W sobotę 6 kwietnia 2013r. hala sportowa w Borzęcinie Dużym stała się areną walk dla karateków związanych z największą światową federacją tej sztuki walki – WKF (World Karate Federation). Organizatorami imprezy była Gmina Stare Babice, Polski Związek Karate oraz gospodarze GOSiR Stare Babice wraz z Klubem Rensei Karate Dojo.

Tego dnia odbyły się dwa wyjątkowe turnieje. Pierwszym z nich były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF strefy C, w których walczyło 72 zawodników z 10 klubów. Strefa C rozgrywek ogranicza się do województw: mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego i lubelskiego. Zawodnicy w wieku 12-13 lat posiadający licencje zawodnicze Polskiego Związku Karate walczyli w 12 kategoriach nie tylko o ważne punkty do klasyfikacji zawodniczej, ale również o ważne dla własnego rozwoju pieniądze, które Ministerstwo corocznie przeznacza dla zwycięzców poszczególnych stref.

Bezpośrednio po zakończeniu Mistrzostw rozpoczął się IV Puchar Mazowsza Karate WKF. W tym roku konkurencja była wyjątkowo silna, zarówno ze względu na znaczącą ilość 223 zawodników i prezentowany przez nich poziom wyszkolenia, jak również fakt, że na turniej przybyli znakomici zawodnicy z Łotwy. Nad prawidłowym przebiegiem walk na matach czuwało 16 sędziów, obowiązki sędziego głównego objął Przewodniczący Komisji Sędziowskiej PZK WKF – p. Remigiusz Powroźnik, posiadający uprawnienia międzynarodowe.

Gospodarze Turnieju zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej i punktowej, wygranymi turnieju zostali zawodnicy klubu Kaisho Białystok. Wśród naszych 8 złotych medalistów znaleźli się zarówno gminni stypendyści (m.in. Paweł Oracz, Karolina Dzienkowska), jak i nowe talenty – i tu szczególne gratulacje zdobył zwycięzca konkurencji kata chłopców do lat 7 Jakub Klepacki (ur. 2008r.). Warto zaznaczyć, że Kuba swój pierwszy medal (brąz) zdobył już w Łodzi w grudniu ub.r.

Karatecy z Borzęcina nie mają czasu na odpoczynek. Kilka dni przed turniejem wrócili z Międzynarodowego Turnieju Karate FSKA z Wrocławia, świętując podwójny sukces –wywalczone medale, a także zdobycie przez trenera p. Daniela Kucharskiego stopnia mistrzowskiego 4 DAN. W kwietniu walczą jeszcze dwukrotnie, mianowicie w Pucharze Pomorza w Rumi, następnie w Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF w Chynowie. A do wakacji mogą wywalczyć jeszcze sporo, czego im serdecznie życzymy!

Daniel Kucharski

Zapraszamy do galerii zawodów https://gosirstarebabice.pl/galeria/?album=1&gallery=16 Autorem zdjęć jest Pan Kamil Malinowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności