Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Szukaj
Close this search box.
Medalowa 2. Dziesiątka Babicka!

Udostępnij:

W sobotę 8 kwietnia br. odbyła się kolejna, druga w historii, edycja biegu Dziesiątka Babicka. Edycja rekordowa pod względem liczby uczestników, z nowym rekordem trasy oraz zrealizowana w nowej formule, z biegami towarzyszącymi Młode Babice Biegają. Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 10 kilometrów został Łukasz Parszczyński, który przebiegł trasę w czasie 32 min. 43 sek.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00. rano na rynku w Starych Babicach. Wydarzenie zostało otwarte przez Dyrektora Biegu Radosława Karpińskiego oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Stare Babice Jarosława Płóciennika.

Jako pierwsze o godzinie 9.30. wystartowały biegi dziecięce i młodzieżowe Młode Babice Biegają. Na dystansach 300, 600 i 1000 metrów dziewczynki i chłopcy walczyli o najlepsze wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy Młode Babice Biegają, a było ich blisko 250, otrzymali pamiątkowe drewniane medale oraz poczęstunek na mecie.

bdb17_01_rkl_20170408_093129

Następnie w strefie startu i mety rozpoczęły się przygotowania do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. W samo południe punktualnie o godzinie 12:00 ponad 620 biegaczy, przy akompaniamencie hitu „The final countdown” wystartowało z babickiego rynku. Uczestnicy pobiegli ulicami Rynek, Sienkiewicza, Mościckiego, Paschalisa Jakubowicza, Sportową, Białej Góry, a następnie znowu Sienkiewicza, aby dotrzeć z powrotem na ulicę Rynek. Pierwszy na mecie pojawił się Łukasz Parszczyński, uzyskując czas 32 minut i 43 sekund i ustanawiając nowy rekord trasy. Za nim na mecie stanął się Mykhaylo Iveruk (33:08) oraz Sławomir Ptak (33:27). W klasyfikacji kobiet najszybsza okazała się Ewa Jagielska (37:00), wyprzedzając ubiegłoroczną zwyciężczynię Annę Szyszkę (37:04) i trzecią Alicję Benedyk (37:27).

bdb17_02_mz_20170408_115841_2

Wszyscy startujący, którzy ukończyli dystans 10 kilometrów otrzymali na mecie pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny, a także mogli skorzystać z bezpłatnego masażu. O godzinie 13.30. rozpoczęła się uroczysta dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach. Lokalna grupa biegowa Stare Babice Biegają zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej, a statuetki i nagrody wręczali między innymi Zastępca Wójta Gminy Stare Babice Marcin Zając i Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński.

bdb17_02_mz_20170408_121219_1

Warto wspomnieć, że w strefie startu i mety, dzięki uprzejmości Partnerów i Sponsorów biegu, wszyscy goście mogli skorzystać z oferty gastronomicznej oraz ciekawych atrakcji. Sklep Netto z Latchorzewa zapewnił uczestnikom poczęstunek w postaci pysznych potraw z grilla, z kolei w punkcie  Cafe można było napić się pysznej kawy. Swoje stoiska udostępnili także Aquamo, Studio Wita-Joga i Strefa Języka.

2. Dziesiątka Babicka była wydarzeniem pełnym emocji, wspaniałej rywalizacji, ale przede wszystkim cudownej atmosfery, stworzonej dzięki uczestnikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej imprezy. Bardzo się dziękujemy za słowa uznania oraz wszystkie pochwały, które dotarły i nadal spływają do nas po biegu. Cieszymy się także, że nowa formuła, uwzględniająca biegi dziecięce i młodzieżowe Młode Babice Biegają przypadła do gustu mieszkańcom naszej gminy.

Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom, którzy zaangażowali się w Dziesiątkę Babicką. Dziękujemy Sponsorowi Głównemu imprezy Grupie Auto Żoliborz, autoryzowanemu dealerowi marki Opel. Dziękujemy Partnerom Głównym, czyli Gminie Stare Babice i Powiatowi Warszawskiemu Zachodniemu. Dziękujemy Partnerowi Strategicznemu, którym zostało Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko-Babice.

Bardzo dziękujemy opiekunom i wolontariuszom ze Stowarzyszenia Odkrywamy Świat. Podziękowania należą się także Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, Strażakom z Borzęcina i Starych Babic oraz Straży Gminnej i Policji. Bez nich bezpieczna organizacja biegu nie byłaby możliwa.

Podziękowania kierujemy także do Sponsorów firmy Aquamo i sieci sklepów Netto. Dziękujemy Partnerom Cukierni i Piekarni W. Czubak, klubowi Squash Kort, firmie Hexe, Centrum Medycznemu Sorno, WBS Bank, firmie PlantiCo, Centrum Wita-Joga, Pierogarni Stare Babice, hotelowi Willa Baciarka, Restauracji Gary Move Out, Centrum Body&Beauty, Centrum Ogrodniczemu Sysiak, Akademii Auto Serwis, klubowi Anoya Squash, sklepowi Mama i Tata, Hotelowi Splendor, restauracji Ristorande Da Santi, centrum odżywek Underground, szkole Strefa Języka, Ratownictwu Edu-Med, delikatesom Sagina, klubowi KampinoSport, serwisowi FotoMaraton.pl, stacji samochodowej Auto Alex oraz firmie Hexe.

Dziękujemy także Patronom Medialnym: portalowi MaratonyPolskie.pl, Gazecie Babickiej, portalowi CzasNaBieganie.pl,TrenerBiegania.pl.

Organizatorzy 2. Dziesiątki Babickiej

 

Bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów pod nazwą 2. Dziesiątka Babicka odbył się w sobotę 8 kwietnia br. w podwarszawskich Starych Babicach. Impreza zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice, z myślą o wszystkich fanach biegania, a także popularyzacji tej i innych dyscyplin sportu oraz szeroko rozumianego zdrowego stylu życia. Jak dotąd Dziesiątka Babicka jest największą imprezą sportową Gminy Stare Babice. Wydarzeniem lokalnym, ale planowanym i realizowanym z dużym rozmachem, na wzór największych biegów miejskich w Polsce i za granicą. Pełne wyniki zawodników, którzy wzięli udział w biegu 2. Dziesiątka Babicka dostępne są na stronie www.wyniki.datasport.pl/results2095

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

KATEGORIE

Więcej aktualności